Taśmy Dymo. Zamienniki równie dobre?

Taśmy Dymo. Zamienniki równie dobre?

Jakie są atuty taśm Dymo? O tym na ogół wiemy dobrze. Czy jednak zamiennik taśm Dymo są równie dobre?

Niezniszczalne i o wysokiej odporności na działanie promieni UV – takie są taśmy Dymo. Na rynku dostępne są także nieco tańsze taśmy, popularnie nazywane Dymo zamiennikami. Są faktycznie tańsze, ale czy warte zakupu?

Dymo, zamienniki konkurują ceną

To bardzo popularny model biznesowy. Produkuje się sprzęt, na którym nie zarabia się wcale bardzo dużo. Sprzedaje się więc go całkiem sporo, ale gdzie zarobek? Na materiał eksploatacyjnych. Tak działają firmy sprzedające ekspresy do kawy na kapsułki. Tak też działa firma Dymo. Do ich produkcji drukarek pasują właśnie jej taśmy, często droższe od tego, czego byśmy się spodziewali. Nie trzeba było długo czekać, by na rynku pojawiły się tzw. „podróby”, czyli „Dymo zamienniki”. Czy jednak są one chętnie kupowane przez użytkowników?

Czy zamienniki taśm Dymo są gorsze?

– Działam w branże telekomunikacyjnej. Taśmy zużywam bardzo dużo. Dymo zamienniki są znacznie tańsze od oryginałów. Oszczędności w ramach materiałów eksploatacyjnych są więc wyraźnie widoczne. Jak na razie nie zauważyłem, by Dymo zamienniki różniły się czymś od oryginalnych taśm – mówi inżynier z branży telekomunikacyjnej. Jak widać po internetowej ofercie sklepów z Dymo zamiennikami, zainteresowanie nimi musi być znacznie większe. Tańsze taśmy dostaniemy do niemal wszystkich rodzajów drukarek i wszystkich rodzajów zastosowań. Trzeba tylko dobrze poszukać.
Niektórzy z użytkowników pozostają jednak nieufni, choć nie mają jeszcze dowodów by Dymo zamienniki okazały się gorsze.

Zamienniki? Przetestuj je sam

Mamy pewne obawy przed znakowaniem za pomocą Dymo zamienników stojących na dworze kontenerów. Nie wiadomo czy po pewnym czasie nie odpadną od nich, bo tańszy klej okaże się mniej odporny na wilgoć i zabrudzenia – mówi jeden z naszych rozmówców. Inni zastanawiają się, czy nadruki na zamiennikach taśm Dymo nie zaczną przedwcześnie blaknąć. Niektórzy z nich, jak opowiadają zdecydowali się najpierw przetestować taśmy i wybrane elementy etykietowali dwukrotnie – oryginałem oraz Dymo zamiennikiem.

W internecie najtaniej

Jak wynika z ich „badań” Dymo zamienniki nie są wcale gorsze i można im zaufać. Czy tak jest naprawdę? To najlepiej sprawdzić samemu. Test nie będzie drogi, bo faktycznie zamienniki taśm Dymo nie należą do drogich. Zwłaszcza jeśli poszukamy ich w internecie. Znajdziemy w nim całkiem sporo sklepów z taśmami oraz etykietami Dymo i wcale nie mniej z Dymo zamiennikami. Są też takie, które w ramach jednej kategorii oferują oryginalne materiały eksploatacyjne Dymo, jak i zamienniki.

https://strefadrukarek.pl/Zamienniki-ta%C5%9Bm-i-etykiet-DYMO-c1009