Instalacje fotowoltaiczne w Poznaniu — niesamowite zastosowania z całego świata

Instalacje fotowoltaiczne w Poznaniu — niesamowite zastosowania z całego świata

Przeszukaliśmy instalacje fotowoltaiczne z całego świata w poszukiwaniu tych, które mają wyjątkowe zastosowania. Znaleźliśmy je i w tym artykule omówimy dwie z nich.

Instalacja fotowoltaiczna w Belgii — “Tunel słoneczny”

W czerwcu 2011 roku na dachu kolei w Belgii uruchomiono wysokowydajne panele słoneczne. 16 000 o mocy 245 W. Tunel ma długość 3,6 kilometrów i został zbudowany w celu ochrony pociągów przed spadającymi drzewami, które znajdowały się na tym miejscem. Ta instalacja fotowoltaiczna jest wynikiem współpracy firmy budowlanej, belgijskiego operatora kolejowego, dewelopera energii odnawialnej oraz firm finansujących.

Projekt znany jako “Tunel słoneczny” jest jednym z pierwszych tego rodzaju w Europie. Przede wszystkim ze względu na fakt, że po raz pierwszy infrastruktura kolejowa została wykorzystana do generowania zielonej energii. Projekt o wartości 15,7 miliona euro dostarcza 3300 MWh energii elektrycznej rocznie. Co wystarcza do zasilenia 4000 pociągów.

Ta instalacja fotowoltaiczna obejmuje całkowitą powierzchnię 50 000 m2. Energia elektryczna przez nią wytwarzana jest wykorzystywana do zasilania infrastruktury kolejowej. W tym: sygnały, oświetlenie i ogrzewanie stacji. Szacuje się, że przedsięwzięcie to ogranicza emisję CO2 o 2400 ton rocznie!

Instalacja fotowoltaiczna w Madera

Oczyszczalnia ścieków w Madera jest jednym z największych budynków użyteczności publicznej w tym mieście. Jej ogromne zapotrzebowanie na energię kosztuje mieszkańców Madera miliony dolarów rocznie.

W celu zmniejszenia kosztów energii elektrycznej dla podatników i wykorzystania dużej ilości gruntów przy jednoczesnym osiągnięciu inicjatyw na rzecz rozwoju, miasto Madera zleciło opracowanie instalacji słonecznej o mocy 1,1 MW.

Instalacje fotowoltaiczne — Poznań

Choć w zakresie instalacji fotowoltaicznych w Poznaniu na chwilę obecną nie znajdziemy tak imponujących projektów, są firmy, które zajmują się profesjonalnymi usługami w tym zakresie.

Firma Zeni jest jedną z firmą na terenie Poznania, która zajmuje się instalacjami fotowoltaicznymi. Świadczą oni swoje usługi dla:
-klientów indywidualnych
-instytucji publicznych
-budynków biurowych
-budynków przemysłowych
-branży rolniczej

Dla każdej z tych grupy instalacje fotowoltaiczne w Poznaniu, czy też w każdym innym rejonie Polski mogą być świetną inwestycją. Nie tylko zmniejszającą ślad CO2, ale także oszczędzającą pieniądze.

Aby dowiedzieć się więcej wejdź na stronę internetową firmy Zeni! Poznaj tym samym specjalistów w zakresie instalacji fotowoltaicznych z Poznania!