Szamba betonowe Gdańsk

Szamba betonowe Gdańsk

Często zdarzają się sytuacje, gdy w bliskiej okolicy działki nie ma możliwości podłączenia do kanalizacji miejskiej. W takim przypadku doskonałym rozwiązaniem są szamba betonowe. Gdańsk jest jednym z miast, w którym prężnie działa nasza firma zajmująca się montażem tego typu zbiorników. 

 

Zalety szamba betonowego? Gdańsk je zna!

 

Współcześnie dostępne są dwa rodzaje przydomowych zbiorników na nieczystości zwanych popularnie szambami. Są to da rodzaje zbiorników różniące się materiałem wykonania. Dzielą się one na betonowe oraz z tworzywa sztucznego. Szamba betonowe Gdańsk cieszą się ogromną popularnością. Do głównych zalet tej wersji należą:

– szczelność – do wykonania szamba używa się bardzo szczelnych mieszanek betonowych, które są odporne na działanie wody oraz środków chemicznych. Dzięki temu ścieki nie przedostaną się do środowiska naturalnego.

– wytrzymałość – beton jest bardziej trwały niż plastik. Ma to ogromne znaczenie, szczególnie, gdy planujemy nad zbiornikiem wybudować np. parking na samochód albo podjazd.

– ciężar – betonowy zbiornik waży nawet kilka ton, co umożliwia mu lepsze osadzenie się w gruncie i uniemożliwia wypchnięcie go przez wody gruntowe.

– cena – szambo betonowe ma znacznie niższą cenę od szamb z tworzywa sztucznego (ujmując w to wykonanie, transport i montaż)

– bezpieczny dla środowiska – mieszkanka betonowa wykorzystywana do budowy szamb jest wytwarzana wyłącznie z trzech naturalnych składników: kruszywa, cementu (tzw. spoiwa) oraz wody. 

 

Czy szambo betonowe ma wady?

 

Oczywiście. Szamba betonowe, jak każdy produkt ma swoje wady. Problem stanowi głównie duża masa zbiornika, która potrafi ważyć nawet kilka ton. Może to stanowić kłopot przy transporcie i montażu. Nasza firma poradzi sobie jednak i z taką niedogodnością. 

Decyzja o instalacji szamba

Decyzję o budowie zbiornika na nieczystości należy dokładnie przemyśleć. Musi być odpowiedni wybór miejsca na szamba betonowe. Gdańsk wie, że nasze rozwiązania są skuteczne i bezpieczne dla środowiska.