Rodzaje drukarek do etykiet i ich zastosowanie

Rodzaje drukarek do etykiet i ich zastosowanie

Drukarka do etykiet jest niezbędnym wyposażeniem hal produkcyjnych, magazynów, biur i wielu innych miejsc. Drukowanie etykiet wymaga profesjonalnego sprzętu, który można nabyć w naszym sklepie. Jak wybrać dobrą drukarkę do etykiet, która będzie spełniała oczekiwane wymagania?

Drukarka do etykiet półprzemysłowa i przemysłowa

Półprzemysłowa drukarka do etykiet przeznaczona jest do druku średniej ilości etykiet. Drukarki półprzemysłowe mogą być również stosowane w miejscach o ograniczonej przestrzeni, gdyż są one nieduże i lekkie – znacznie ułatwią kompletowanie zamówień, przeładunek oraz oznaczanie produktów na półce. Do popularnych drukarek półprzemysłowych należy drukarka Zebra ZT230, która wyposażona jest w czytelny wyświetlacz LCD i oferuje druk w technologii termicznej. Z kolei drukarki przemysłowe, takie jak Zebra 110PAX4, są niezwykle szybkie i solidne, przeznaczone do druku wysokonakładowego. Drukarki przemysłowe wykorzystuje się m.in. do etykietowania kartonów i palet, a najczęściej używaną są w druku ciągłym (24/7). Drukarki fiskalne Lublin są szeroko stosowane w przemyśle farmaceutycznym, spożywczym, elektronicznym, kosmetycznym i samochodowym.

Drukarka do etykiet biurkowa i mobilna

Do mniejszych drukarek należy drukarka biurkowa, która gwarantuje wysoką trwałość etykiet przy równoczesnej łatwości obsługi. Drukarki biurkowe używane są m.in. do drukowania opasek na rękę, tekstów, grafik i kodów kreskowych. Drukarki biurkowe doskonale sprawdzą się w pracy biurowej, magazynach, hurtowniach oraz sklepach. Z kolei drukarki mobilne, takie jak nowoczesna drukarka, są małe, lekkie i przenośne. Drukarka mobilna sprawdzi się do drukowania paragonów wszędzie tam, gdzie wymagana jest bezpośrednia obsługa klientów poza firmą – może więc być używana do wydawania biletów w środkach komunikacji publicznej, mandatów lub pokwitowań.
Zapraszamy do naszego sklepu, by zapoznać się z pełnym asortymentem Marboss. Działamy również jako profesjonalny serwis drukarek.