Parapet na miarę oczekiwań

Parapet na miarę oczekiwań

Dobrej jakości okna i drzwi to gwarancja przytulnego i ciepłego wnętrza. Nie mniej ważne są jednak także parapety, które pełnią nie tylko dekoracyjną funkcję.

Ich zadaniem jest także ochrona okien przed uszkodzeniem. Tradycyjnym materiałem, służącym do produkcji parapetów było zawsze drewno. Takie parapety pięknie się prezentują, ale nie są do końca praktyczne. Drewno może szybko ulec zniszczeniu, bowiem nie jest odporne na zarysowania, wilgoć czy inne zagrożenia. Często na parapetach stawiamy kwiaty i nawet, jeżeli jesteśmy ostrożni, to nawet odrobina wody może przyczynić się do zniszczenia parapetu.

Parapety z Wrocławia gwarancją jakości

Obecnie mamy jednak duży wybór parapetów wykonanych z materiałów, które nie mają niemal żadnych wad. Firma Ohton Expo oferuje swoim klientom zarówno drzwi, okna, jak i parapety, Wrocław to siedziba firmy, ale swoje produkty mogą dostarczyć na teren całej Polski. W ich asortymencie są zarówno parapety wewnętrzne, jak i zewnętrzne. Klienci mają do wyboru parapety wykonane z tworzywa PCV, aluminium, stali ocynkowanej lub powlekanej, a także z aglomarmuru. Każdy z tych materiałów ma swoje zalety. Jeżeli jednak będziemy mieć problem z podjęciem decyzji, przedstawiciele firmy służą radą i udzielą nam konsultacji. Jeżeli tym, czego szukamy są parapety wewnętrzne, Wrocław to najlepszy wybór.

Nie zapomnij o roletach

Mieszcząca się tu firma ma ich bardzo bogaty wybór, ale to niejedyna ich oferta. Decydując się na zakup parapetu, możemy dobrać do niego roletę zewnętrzną z systemem sterującym. Rolety oferowane przez wrocławską firmę dostępne są w kilkunastu kolorach, dzięki czemu można wybrać takie, które idealnie będą pasować do fasady naszego domu. Rolety wykonywane są z aluminium, co nadaje im nowoczesny i designerski wygląd. Ich konstrukcja pozwala na łatwe opuszczanie i podnoszenie. Kupując parapety we Wrocławiu warto rozważyć, czy nie dobrać do nich rolet zewnętrznych, które mają wiele zalet.

Czasem słońce, czasem deszcz

Sprawiają one, że w mieszkaniu panuje optymalna temperatura, zarówno zimą, jak i latem. W chłodne dni blokują przepływ zimnego powietrza, a podczas upałów chronią przed nadmiarem słońca. Wystarczy je zasunąć i nie musimy się obawiać, że szyby uszkodzi grad czy rzęsisty deszcz. Chronią także przed rzuconym kamieniem czy innym ciężkim przedmiotem. Okna dzięki temu pozostają też dłużej czyste. Rolety pozwalają stworzyć odpowiedni klimat w naszym mieszkaniu – możemy bowiem dowolnie nimi sterować i sprawiać, że wpuszczą do pomieszczenia tyle światła słonecznego, ile chcemy. Kupując parapety wewnętrzne we Wrocławiu, możemy też zdecydować się na inne akcesoria okienne.