Microsoft Office 2016 – co oferuje?

Microsoft Office 2016 – co oferuje?

Wielu użytkowników produktów firmy Microsoft twierdzi, że Microsoft Office 2016 to klasa sama w sobie. Sprawdzi się zarówno do załatwiania spraw prywatnych jak i podczas prowadzenia firmy. Licencja, którą otrzymujemy przy zakupie produktu jest bezterminowa. Oznacza to, że ten produkt jest interesujący dla użytkowników, którzy nie lubią subskrypcji. Microsoft Office 2016 umożliwia nam zapisywanie naszych plików w chmurze OneDrive. Pozwala również na udostępnianie dokumentów.  W zależności od tego, jak chcemy korzystać z tego produktu firmy Microsoft, mamy do wyboru poniższe wersje:

 

  • Licencja Professional – dedykowana ludziom biznesu
  • Licencja Standard – jeśli z pakietu mamy zamiar korzystać zarówno w domu jak i w biurze
  • Wariant dla Użytkowników Domowych i Małych Firm – zawiera wszystko, czego może potrzebować małe przedsiębiorstwo
  • Wariant dla Użytkowników Domowych i Uczniów – z tego pakietu mogą korzystać wszyscy domownicy

 

Jeśli chcemy sprawdzić typ licencji, możemy skorzystać z wiersza polecenia, który przekseruje nas do folderu Office. Wystarczy wpisać cscript ospp. vbs /status, a po naciśnięciu klawisza enter zostaniemy przekserowani do pudełkowej wersji oprogramowania.

Klucz Microsoft Office 2016 – bez niego ani rusz

Klucz Microsoft Office 2016 to kod, który potwierdza naszą autoryzację do korzystania z oprogramowania. Dodatkowo, klucz Microsoft Office 2016 w formie elektronicznej umożliwia nam pobranie wszelkich ważnych ulepszeń czy poprawek, które wprowadzono już po premierze tego produktu. Klucz Microsoft Office 2016 nie wyświetla się w pakiecie Office i jest to związane z kwestiami bezpieczeństwa. W przypadku pakietu Microsoft Office 2016 wystarczy wyświetlić konto, do którego przypisano dany pakiet Office. Jeśli posiadamy klucz produktu instalacja jest dziecinnie prosta. Przed zainstalowaniem pakietu Microsoft Office 2016 po raz pierwszy należy zalogować się na istniejące konto Microsoft (można też założyć nowe) i wprowadzić klucz Microsoft Office 2016 na stronie office.com/setup.