Zalety zestawów do monitoringu wifi i przewodowego

Zalety zestawów do monitoringu wifi i przewodowego

Bezpieczeństwo to słowo – klucz. Mieszkanie, dom, garaż, pomieszczenia firmy to przestrzenie, w których pragniemy czuć się bezpiecznie i spokojnie. Tu także gromadzimy dorobek życia. Niestety, złodzieje tylko czyhają  na chwilę nieuwagi, by pozbawić nas tego, co najcenniejsze. Zarówno zestaw do monitoringu wifi jak i ten przewodowy, mogą zapewnić nam tak potrzebne poczucie bezpieczeństwa.  

 

2 rodzaje zestawów do monitoringu 

 

Technologia jest obecnie na takim poziomie, że pozwala na zainstalowanie alarmów i monitoringu praktycznie wszędzie. Wyróżniamy dwa główne rodzaje zestawów: 

Tradycyjne, przewodowe zestawy do monitoringu są skuteczne i praktyczne. To prawda. Jeżeli jednak przystępujemy do budowy domu, warto już na tym etapie pomyśleć o sieci monitoringu, by później uniknąć kucia ścian. Należy uwzględnić w projekcie miejsca rozstawienia kamer, rejestratora i zasilania systemu oraz zlecić prace specjalistom z uprawnieniami.  

Znacznie prostszym rozwiązaniem jest bezprzewodowy zestaw do monitoringu wifi. Nie wymaga on prowadzania przewodów przez wszystkie pomieszczenia ani okablowania całego domu, czy mieszkania. Ponadto jest prosty i łatwy do zainstalowania. Nie potrzeba tu wymagających instalacji, a działanie urządzeń pozostaje równie skuteczne. 

 

Z czego składa się typowy zestaw do monitoringu?

 

Typowy zestaw do monitoringu wifi lub przewodowy składa się z trzech najważniejszych elementów. Są to kamery (jedna lub kilka), komputer oraz rejestrator. Współczesne zestawy działają na prostych zasadach: widok z kamery jest przekazywany do komputera i rejestratora. Wszystkie nagrania można przeglądać także na bieżąco i to na rozmaitych urządzeniach: komputerach, laptopach, tabletach i smartfonach. Łączy się to z możliwością zarządzania za pomocą aplikacji.

 

Zalety bezprzewodowego zestawu do monitoringu wifi

 

Zestawy do monitoringu oparte na sygnale wifi mają wiele zalet. Do tych najważniejszych należą:

– łatwość instalacji

– bezprzewodowa transmisja (za pomocą wifi)

– wysoka rozdzielczość kamer

– podgląd na żywo oraz przez Internet z każdego miejsca (za pomocą aplikacji)

– szczelność kamer umożliwiająca zainstalowanie wewnątrz i na zewnątrz budynku