Wideokonferencje w szkołach i firmach – jaki program wybrać?

Wideokonferencje w szkołach i firmach – jaki program wybrać?

Nie da się ukryć, że programy wideokonferencyjne cieszą się ostatnimi czasy sporym zainteresowaniem. Epidemia koronawirusa, wyjazdy służbowe czy też współpraca między wydziałami dużych firm to najczęstsze powody, dla których sięgamy po aplikacje pokroju Zoom. Rozwiązania tego typu odznaczają się bowiem nie tylko ogromnym bezpieczeństwem naszych danych, ale również szeregiem podręcznych funkcji, ułatwiających naukę oraz funkcjonowanie firmy. Na porządku dziennym jest tu także kompatybilność z wieloma urządzeniami, dzięki której do spotkania mogą dołączyć także osoby, mające przy sobie jedynie smartfona. Na rynku dostępnych jest jednak naprawdę dużo rozwiązań, zaś wyłonienie spośród nich tego najskuteczniejszego, szczególnie w ciemno, jest nie tylko trudne, ale też ryzykowne. Niedopracowany program, pobrany wyłącznie ze względu na bycie darmowym, stwarza bowiem zagrożenie dla naszych danych.

Rozwiązanie dla szkół

Poszukując solidnej aplikacji do prowadzenia zajęć lekcyjnych w trybie zdalnym, powinniśmy postawić na rozwiązanie, dzięki któremu lekcje pozostaną żywe, lecz nie chaotyczne. Znakomitą opcją jest tu chociażby aplikacja Zoom. Ustawienia bezpieczeństwa uniemożliwią osobom nieupoważnionym zakłócenie zajęć. Wirtualna tablica oraz możliwość podejrzenia i edytowania notatek ucznia stanowią tu dodatkowy atut. Nauczyciel może równocześnie zarządzać kamerami i mikrofonami uczniów. Prosty system podnoszenia rąk umożliwia z kolei zwrócenie na siebie uwagi nauczyciela, bez zakłócania zajęć. Specjalnie dla szkół i uczelni, producent przygotował tu również specjalną wersję EDU.

Rozwiązanie dla przedsiębiorców

Także i tutaj, przystępnym, niezawodnym rozwiązaniem jest aplikacja Zoom, szczególnie w wersji dla firm. Program możemy bez problemu sparować z komunikatorami wewnętrznymi pokroju Slack, zaś prosty interfejs umożliwi nam dzielenie się wykresami lub projektami zresztą pracowników. Na uwagę zasługuje tu również funkcja Zoom Rooms, oferująca szereg rozwiązań, przygotowanych z myślą o salach konferencyjnych. Równie ciekawą funkcją jest tu też tzw. Digital Signage, czyli możliwość wyświetlania różnych treści, na przykład reklam, na ekranach na terenie firmy.