Uniwersalna tektura

Uniwersalna tektura

Tektura to materiał, który daje się łatwo kształtować, a opakowania z niej wykonane można też oklejać czy na nich drukować. Z tego powodu są cenione jako nośnik reklam – firma z nich korzystająca może im bowiem nadać indywidualny charakter.

Druk na zamówienie

Firmy, które na co dzień wykorzystują kartony, mogą je opatrzyć swoim logo czy nanieść na nie swoje hasło reklamowe lub jakieś ważne informacje. Wszystko to można zlecić firmie, która produkuje tektury faliste – Poznań to siedziba jednej z nich. Adamsbox oferuje swoim klientom nie tylko opakowania kartonowe, ale także druk. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii firma ma do zaoferowania wysokiej jakości druk fleksograficzny, w którym używa się szybkoschnących farb. Ten rodzaj druku może być nakładany na powierzchnie różnego rodzaju i jest wykorzystywany między innymi do produkcji etykiet, a nanosić go można zarówno na opakowania kartonowe jak i plastikowe. Dla jeszcze lepszej jakości nadruków, której nie da się osiągnąć inną metodą, firma wykonuje kaszerowanie. Proces ten polega na oklejaniu grubego papieru bardzo cienkim, co dodaje mu szlachetności i daje efekt dekoracyjny.

Proces powstawania tektury

Cały proces odbywa się w maszynie laminującej, która dzięki zastosowanej w niej technologii skleja papier z tekturą, zapobiegając nieestetycznym pofałdowaniom. Kolejnym procesem, jakiemu poddawana jest tektura falista jest wycinanie, zwane także sztancowaniem. Odbywa się to w wykrojniku, który dostosowuje kształty i wielkość kartonu do wymagań klienta. Jest on wyposażony także w systemy oczyszczania, które mają za zadanie usuwanie zbędnych odpadów z tektury falistej. Następnym procesem jest klejenie tektury. Do tego również wykorzystuje się odpowiednie technologie i urządzenia. Proces ten odbywa się w składarko-sklejarkach, w których można wykorzystywać kleje różnego rodzaju. Poszczególne elementy kartonu można łączyć ze sobą na ciepło lub na zimno, w zależności od zastosowanej technologii. Zawsze jednak efektem tego procesu jest wysokiej jakości produkt z tektury falistej.