Odpływ liniowy syfon – czym jest, zalety

Odpływ liniowy syfon – czym jest, zalety

Obecnie każdy, kto realizuje remont łazienki lub urządzanie chce połączyć sprawdzone rozwiązania z nowoczesnym wyglądem. Przykładem będącym efektem takiego połączenia może być dopływ liniowy syfon. Jeśli chcesz dowiedzieć się, czym jest odpływ liniowy i poznać między innymi zalety takiego rozwiązania, to koniecznie przeczytaj nasz artykuł. Zapraszamy do lektury.

Odpływ liniowy syfon – czym jest?

Bardzo często kabiny prysznicowe prostokątne 80×120 są zastępowane odpływem liniowym. Takie zjawisko na rynku urządzeń sanitarnych jest coraz częstsze. Nie ma, co się zresztą widzisz, ponieważ, z takiego rozwiązania płynie wiele korzyści. Jednak warto także zastanowić się, czym jest odpływ liniowy syfon? Rozwiązanie to reprezentuje sposób korzystający z grawitacji. Woda spływa do specjalnie wyciętego otworu, a następnie wędruje do kanalizacji.
Najczęściej odpływ przyjmuje postać metalowego rusztu, który spełnia także wymagania estetyczne. Modele czołowych producentów zawierają rusztowania wykonane ze stali nierdzewnej w wersji błyszczącej, poprawiającej walory estetyczne łazienki. Odpływ linowy to ciekawa alternatywa wobec rozwiązań, jakimi są kabiny prysznicowe prostokątne 80×120. Aby móc się cieszyć takim dopływem, warto takie rozwiązanie zaimplementować już w projekcie instalacji sanitarnych podczas projektowania domu.   

Odpływ liniowy syfon – zalety

Zazwyczaj kabiny prysznicowe prostokątne 80×120 wymuszają konieczność szczegółowego czyszczenia. W przypadku odpływu liniowego nie ma takiej konieczności. Kabina bez brodzika nie wymaga szczególnego czyszczenia, a przy tym jest bardziej estetyczna i czytelniejsza dla seniora. Odpływ liniowy syfon przyjął się na polskim rynku systemów sanitarnych i widać to już po samych koncepcjach aranżacyjnych łazienek, pochodzących z biur architektonicznych. Rozwiązanie tego typu wpływa nie tylko na szybsze czyszczenie kabiny, lecz także jest to rewelacyjny sposób na efektywne zagospodarowanie każdej powierzchni dostępnej w łazience.