Jaką wybrać wkrętarkę do domu?

Jaką wybrać wkrętarkę do domu?

Masz pracę do wykonania, jednak możesz ją zrealizować wyłącznie za pomocą wkrętarki? Na polskim rynku jest dostępnych tyle modeli wkrętarek, że wybór konkretnego egzemplarza nie jest łatwy. Z naszego artykułu dowiesz się, czym są wkrętarki oraz jakie wyróżniamy ich rodzaje. 

Wkrętarka do domu – czym jest?

Wkrętarka jest urządzeniem umożliwiającym bezproblemowe i szybkie wkręcanie oraz wykręcanie wkrętów różnego typu. Do domu sprawdzi się zwłaszcza taka, która jest poręczna i funkcjonalna. Na rynku można spotkać również wkrętarki ręczne, czyli śrubokręty do łatwych prac budowlanych i remontowych. Wkrętaki można zakupić zarówno w stacjonarnych sklepach budowlanych, jak i internetowych tj. https://profitechnik.pl/.  Pokrewnymi narzędziami do wkrętarki są wkrętaki akumulatorowe oraz bardziej złożone wiertarko-wkrętarki. Chociaż te dwa wspomniane typy urządzeń różnią się budową i możliwościami od klasycznych wkrętarek dobrze je mieć w swoim przydomowym warsztacie czy garażu, gdzie majsterkujemy. 

Wkrętarka do domu – rodzaje

Na polskim rynku znajdziemy mnóstwo modeli wkrętarek, które różnią się od siebie mocą, wielkością czy zastosowaniem. Główną jednak kategorią pozwalającą odróżnić od siebie urządzenia jest możliwość zasilania. Ze względu na rodzaj zasilania wyróżniamy wkrętarki sieciowe, akumulatorowe oraz ręczne.

Wkrętarki sieciowe bardzo często są zakupywane przez zapalonych majsterkowiczów, którzy oddają się pasji całymi dniami. Narzędzie wymaga dostępu do energii elektrycznej, a więc jest to małe ograniczenie, o jakim trzeba pamiętać. 

Wkrętarki akumulatorowe zapewniają osobie budującej lub remontującej ogromną swobodę i komfort. Wszystko przez wbudowany akumulator, który zapewnia przenośność. Dlatego z takiego urządzenia możemy korzystać w każdym miejscu, gdzie chcemy. Wadą jednak tych urządzeń jest nieco słabsza moc.

Wkrętaki ręczne są używane przez wszystkich. To fachowa nazwa popularnych śrubokrętów, które znajdziemy w każdej skrzynce z narzędziami. Aby mieć pewność, że wkrętak jest dobrej jakości, dobrze jest zakupić takie narzędzie ze sprawdzonego sklepu np. https://profitechnik.pl/.