Czysta woda w kranie

Czysta woda w kranie

Od jakiegoś czasu dosyć głośno mówi się o tym, że woda płynąca w naszych kranach jest zdrowa i zdatna do spożycia bez konieczności jej przegotowywania. Jednak żeby można było ją pić bez obaw i jakiegokolwiek ryzyka, najpierw powinniśmy sprawdzić jej jakość. I w związku z tym bardzo ważne jest to, żeby regularnie przeprowadzana była dezynfekcja instalacji ciepłej wody oraz wody zimnej. Dlaczego konieczne jest, żeby o tym pamiętać? 

 

Skuteczne pozbycie się zanieczyszczeń 

Mogłoby się wydawać, że woda, która wypływa z głębin i rurami jest doprowadzana do naszych mieszkań czy zakładów pracy jest krystalicznie czysta i nie wymaga żadnych zabiegów uzdatniania. W rzeczywistości sprawa jest jednak dużo bardziej skomplikowana. Bo w wodzie mogą znajdować się różne zanieczyszczenia, a także naturalnie wytrącany osad. Jakie się tego wszystkiego pozbyć? Odpowiedzią jest dezynfekcja instalacji ciepłej wody. Być może dla wielu będzie to zaskoczeniem, ale we wnętrzu instalacji dochodzi do powstawania biofilmu, którego pozbycie się wcale nie jest łatwe. Co składa się na wspominany biofilm? Otóż pod tą nazwą kryją się bakterie, grzyby, pleśń oraz osady nieorganiczne. I nie dość, że trudno je usunąć, to na dodatek potrafią się one w bardzo szybkim tempie rozmnażać. Stąd też jedynym skutecznym sposobem na oczyszczenie instalacji jest skorzystanie z usług profesjonalnej firmy, która trudni się w tego typu pracach… Jesteś zainteresowanym dezynfekcją swojej instalacji? Jeśli tak, to zapraszamy do kontaktu w celu omówienia szczegółów oraz umówienia się na konkretny termin. Ze swojej strony możemy Cię zapewnić, że dezynfekcja instalacji ciepłej wody przeprowadzana jest przez naszych pracowników wyłączanie z wykorzystaniem atestowanych środków chemicznych. Tym samym gwarantują one bezpieczeństwo i nie wpływają na skrócenie żywotności materiałów instalacyjnych.

Hydrochemia to szybka i skuteczna dezynfekcja! W przypadku pytań bądź chęci umówienia się na wykonanie usługi, zapraszamy do kontaktu poprzez podane na stronie numery telefonu lub adres e-mail.