Na czym polega wykrywanie podsłuchów?

Na czym polega wykrywanie podsłuchów?

Jeżeli czujemy się inwigilowani, nasze strategie biznesowe nagle zaczynają wyciekać do konkurencji, a ilość kontroli czy urzędów znacząco wzrosła w ostatnim czasie, oznaczać to może, że jesteśmy inwigilowani. Dodatkowym potwierdzeniem sytuacji mogą być różnego rodzaju nieprawidłowości, zakłócenia czy szumy słyszane podczas korzystania z urządzeń elektronicznych. Najlepszym rozwiązaniem będzie wówczas zgłoszenie się do firmy zajmującej się wykrywaniem podsłuchów.

Tego typu przedsiębiorstwa zajmują się przeszukiwaniem firm, banków, hoteli, a także mieszkań, samochodów czy garażów w celu znalezienia, a następnie wyeliminowania urządzeń mogących stanowić potencjalne zagrożenie dla prywatności. Są one w stanie wykryć podsłuchy oraz pluskwy, kamery i różnego rodzaju urządzenia rejestrujące. Ich likwidacja odbywa się przy użyciu w pełni profesjonalnych i najnowocześniejszych urządzeń tworzonych na potrzeby policji, armii oraz służb granicznych i detektywistycznych.

Usługami tego typu zajmują się specjaliści z ogromną wiedzą i doświadczeniem, dzięki czemu w krótkim czasie możliwe staje się wykonanie pomiaru pomocy, wskazanie częstotliwości pracy oraz rejestracja i zapis treści przenoszonej drogą radiową zamontowanej kamery i innych urządzeń video czy radiowych.

W zakresie działań firm znajdują się również badania sieci telefonicznej, elektrycznej i przewodów metalizowanych. Istnieje także możliwość (na życzenie klienta) stworzenia blokady na przemycanie urządzeń do inwigilacji przez uczestników spotkań, narad czy personel danego obiektu.

Ceny tego typu usług są zróżnicowane i przeważnie zaczynają się od 20 złotych za metr kwadratowy badanej powierzchni. Stawka uzależniona jest tu w dużej mierze od wielkości pomieszczenia i ilości urządzeń elektronicznych, jakie znajdują się w obiekcie. Za przeszukanie samochodu zapłacić będziemy musieli natomiast od około 200 do około 400 złotych. W tym przypadku wysokość kwoty, jaką będziemy musieli uiścić za wykonanie usługi zależeć będzie od marki, wielkości, rodzaju pojazdu i jego wyposażenia.