Transportery taśmowe

Transportery taśmowe

Najbardziej zróżnicowanym elementem transporterów taśmowych jest, oczywiście, taśma. Nasza firma oferuje Państwu taśmy o różnej konstrukcji, w zależności od przeznaczenia transporterów taśmowych, w których mają zostać użyte.

Rodzaje taśm

Lekkie taśmy transportujące

Lekkie taśmy transportujące są zbudowane warstwowo. Dzięki szerokim modułom konstrukcyjnym mogą być albo bardzo elastyczne, by dobrze pracować z małymi kołami pasowymi, albo usztywnione do zastosowań w przemyśle ciężkim. Taśmy te świetnie sprawdzają się w przemyśle przetwórczym, transporcie magazynowym i zaawansowanej automatyce.

Taśmy transportujące dla przemysłu ciężkiego

W tej grupie proponujemy taśmy plecione i nietkane (niewarstwowe). Konstrukcja pleciona zapewnia taśmom większą wytrzymałość oraz sztywność poprzeczną, są one jednak nieco mniej elastyczne i mogą wymagać większego napięcia do prawidłowej pracy.

Taśmy procesowe

Mamy szeroki asortyment taśm dopasowanych do różnych potrzeb i zastosowań.

Taśmy dla przemysłu spożywczego

Nasze taśmy dla przemysłu spożywczego posiadają właściwości ułatwiające usuwanie transportowanych produktów z ich powierzchni (dotyczy to również substancji lepkich). Zawierają warstwy odporne na środki chemiczne, ścieranie i zużycie. Są niezwykle wydajne i mogą być użytkowane przez długi czas. Co warte odnotowania, są zgodne z przepisami UE i FDA.

Taśmy Maszynowe

Taśmy maszynowe służą między innymi do przemieszczania materiałów, przyspieszania i zwalniania ruchu oraz pozycjonowania urządzeń. Taśmy te są wykonane z hamidu, poliamidu i poliuretanu. Zapewniają stałą przyczepność, długą żywotność i bardzo wysoką niezawodność.

Taśmy wrzecionowe

Nasze, znane na całym świecie, taśmy wrzecionowe-W, pozwalają na osiągnięcie prędkości wrzeciona ponad 20000 obrotów na minutę bez akumulacji puchu.

Taśmy stosowane w przemyśle tytoniowym

Oferujemy taśmy poliestrowe i poliolefinowe P-line spełniające wszystkie obecnie obowiązujące wymagania przemysłu tytoniowego (jak odporność na rozkład termiczny i aprobatę spożywczą). Dzięki swojej powierzchni, która ułatwia czyszczenie, zapewniają wysoką redukcję zanieczyszczeń. Taśmy P-line są wydajne i wytrzymałe nawet w trudnych warunkach.

Taśmy Fitline do bieżni

Oferujemy szeroki asortyment taśm do bieżni, zarówno tradycyjnych, jak i zaawansowanych – bezobsługowych, niewymagających smarowania. Seria Fitline działa płynnie i cicho, co jest doceniane przez miłośników biegania a także osoby przebywające z nimi w tym samym pomieszczeniu podczas treningu. Taśmy Fitline gwarantują stałe i niskie zużycie energii oraz brak zabrudzeń powierzchni wokół (na płytach i kołach pasowych nie gromadzi się smar). Dodatkowo taśmy te atrakcyjnie się prezentują, są bardzo trwałe i świetnie się je prowadzi.