Nowy charakter drewna

Nowy charakter drewna

Jeśli pasjonuje Cię tworzenie z drewna, kochasz jego zapach i wygląd, to wiesz jak nadać mu nowego charakteru i ozdobić go w naturalny sposób.

Wyroby z drewna same w sobie są piękne i niepowtarzalne, ale dodanie do nich czasem odrobiny ekstrawagancji to wzniesienie ich na jeszcze wyższy poziom. Struganie w nim, nadawanie nowych kształtów i elementów staje się znów coraz bardziej popularne. Zwolennicy takich ozdób cenią sobie ich niepowtarzalny wyraz i wyjątkowy wygląd.

Małe ozdobniki, a robią tak wiele

Struganie w drewnie to praktyka wykorzystywana od lat przez wielu stolarzy i rzeźbiarzy. Pozwala wydobyć ukryte piękno kryjące się pod surową klasą drewnianego mebla. Obrabianie go pokazuje również drugą twarz, nadaje nowego tchnienia w coś pozornie prostego. Nóż spiralny umożliwi Ci precyzyjne działanie, a dzięki swojej poręczności jest niezwykle wygodny i sprawia, że praca staje się mniej męcząca. Jego konstrukcja pomoże Ci w obróbce nawet najtrudniejszych materiałów. Dzięki zróżnicowaniu ostrzy możesz osiągnąć różne faktury i dzięki temu efekty jeszcze bardziej Cię zaskoczą.

Zachwycaj niezwykłością swoich drewnianych mebli

Niektórzy kojarzą meble drewniane jedynie z surowym wyglądem i prostotą. Jednak w tym materiale można tworzyć niebywałe wzory i faktury dzięki czemu staje się bardziej efektywny. Rzeźbione krawędzie, aż po wklęsłe kwiaty i inne wzory w centralnej części blatu, urozmaiceń którymi możesz cieszyć się na swoim stole jest niezliczona ilość. Najpopularniejsze są ozdoby na nogach stołu lub jego brzegach. Nie tylko stoły zyskują na popularności wśród zwolenników ozdobników na drewnie. Piękne ramy do zdjęć czy obrazów mogą zachwycić nawet najdrobniejszymi elementami wplecionymi pomiędzy wystrugane kwiaty i polne trawy. Zwykłe krzesło może opowiadać na sobie niezwykłą historię, a Ty dzięki takim elementom w mieszkaniu wprowadzisz niepowtarzalny charakter do swojego wystroju. Drewno jest materiałem bardzo trwałym i cenionym. Pozwala cieszyć się sobą przez długie lata i nigdy nie wychodzi z mody.