Kamery zewnętrzne do monitoringu – jak wybrać?

Kamery zewnętrzne do monitoringu – jak wybrać?

Kamery zewnętrzne do monitoringu są podstawowym elementem każdego systemu zabezpieczeń budynków. Montowane systemy alarmowe nie są wystarczające, aby zapobiec na przykład kradzieży w sklepie. Przestępcy z roku na rok są coraz bardziej przebiegli i dysponują nowymi technikami pozwalającymi na zuchwałą kradzież. Montując kamerę IP, możemy być pewni, że dany budynek jest bezpieczny. Na co zwrócić uwagę przy zakupie takiej kamery?

Monitoring w wybranym obiekcie

Wiele osób decyduje się na montaż alarmu w swoich domach. W dzisiejszych czasach takie systemy już nie wystarczają. Skuteczniejszym rozwiązanie są kamery zewnętrzne IP WIFI. Są one niezwykle popularne głównie za sprawą działania bezprzewodowego oraz prostej i intuicyjnej obsługi. Do uruchomienia takiej kamery nie potrzebujemy specjalisty. Cały system możemy obsługiwać sami, dzięki czemu nie musimy zatrudniać osobnej firmy ochroniarskiej. 

Kamery zewnętrzne IP WIFI zamontowane na przykład w domu monitorują główne wejście. Gdy wykryją one ruch, natychmiast system przesyła powiadomienie na telefon. Po przyjęciu powiadomienia system włącza alarm dźwiękowy. Dzięki takim kamerom możemy zareagować natychmiast i wezwać odpowiednie służby. 

Na co zwracać uwagę przy wyborze kamery zewnętrznej? 

Wybierając kamery zewnętrzne, istotna jest aplikacja, przez którą będziemy mieli możliwość obserwowania terenu w trybie online. Najlepiej wybierać kamery zewnętrzne, które są obsługiwane przez proste programy informatyczne. Warto upewnić się, czy producent danej kamery umożliwia darmowe aktualizacje systemowe. 

Kolejną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę to obudowa kamery zewnętrznej. Powinna ona mieć solidną obudowę. Kamera służąca do monitoringu musi cechować się wysoką jakością obrazu zarówno w dzień, jak i w nocy. Dobre kamery powinny być wyposażone w głośnik, mikrofon, alarmy świetlne oraz alarmy głosowe. Nie każdy włada obcymi językami, dlatego system operujący kamerami powinien być w języku polskim. To ułatwi nam programowanie wszystkich funkcji i zapewni wysoki komfort korzystania z takiego systemu zabezpieczeń.