Jaki wybrać kierunkowskaz do motocykla?

Jaki wybrać kierunkowskaz do motocykla?

Kierunkowskazy motocyklowe to niezwykle ważne elementy wyposażenia nie tylko każdego jednośladu, ale także innych pojazdów, np. aut, ciągników itp. Jak wiadomo, są one niezbędne do jazdy motocyklem, gdyż używając ich, możemy zasygnalizować chęć skrętu w daną stronę. Co istotne, brak odpowiedniego kierunkowskazu może skutkować mandatem! Jeżeli na jeździe bez sprawnych kierunkowskazów motocyklowych złapie nas policja, najpewniej zapłacimy wysoki mandat. To samo tyczy się także braku kierunkowskazu w pojeździe. Gdy zatem stoimy przed koniecznością kupna kierunkowskazów motocyklowych, na co się warto zdecydować?

Właściwy model

Pierwszym kryterium poszukiwań kierunkowskazu jest z pewnością odpowiedni model motocykla. Wybierając kierunkowskazy, np. z internetowego sklepu: https://www.motobros.pl/, sprawdźmy, które kierunkowskazy motocyklowe są przeznaczone dla naszego modelu „maszyny”. Jest to bardzo ważne, ponieważ niewłaściwe dobranie rodzaju kierunkowskazu, może spowodować zakup złego sprzętu, a w efekcie zmarnowanie pieniędzy. Przed wyborem ciekawego designu, sprawdźmy, co jest dedykowane naszemu motocyklowi.

Mały, duży?

Wielu kierowców nadal stoi przed dylematem, jaki kierunkowskaz jest najlepszy dla motocykla. Niektórzy preferują spore, rzucające się w oczy kierunkowskazy, nie tyle dla samej widoczności światła skrętu, ile dla interesującego designu. Niezaprzeczalną zaletą większych kierunkowskazów motocyklowych jest fakt, że są widoczne, jednak mniejsze są często nieco tańsze, i bardziej spójne z całością maszyny. Wybór jednak należy do nas i do naszych preferencji. Kiedyś kierowcy z reguły nie mieli wyboru i musieli decydować się na spore kierunkowskazy, dziś trend się nieco zmienił i w modzie mamy malutkie, zgrabne „migacze”. Mimo to jest sporo grupa osób, preferująca większe modele.

Kierunkowskazy LED

Bardzo popularne są obecnie także kierunkowskazy typu LED. Dlaczego? Głównie temu, że ich światło jest białe, a nie jak w zwykłych, „żarówkowych” żółte. Wpływa to pozytywnie na lepszą widoczność na drodze i na bezpieczniejszą jazdę, co jest jak wiadomo, niezwykle ważne! Co ciekawe, można je w motorze zamontować bardzo łatwo, a co najważniejsze podłączyć nawet do cieńszych przewodów. Kierunkowskazy LED „zabierają” także mniej prądu. Sprawdzą się one szczególnie tym, którzy cenią sobie niewielkie rozmiary kierunkowskazów. Warto zauważyć, że światło typu LED staje się coraz popularniejsze.

Ciekawy design

Dla tych, którzy cenią sobie interesujący wygląd, odpowiedni może stać się kierunkowskaz motocyklowy w stylu strzałki. Gdy włączamy go, by wyznaczyć sobie trasę, świeci się w postaci strzałki. Kierunkowskazy te pokryte są ozdobnym chromem i mają pomarańczowy klosz. Są to z pewnością „migacze” dla ceniących sobie nowoczesny, a zarazem ponadczasowy wygląd. Warto jednak zwracać uwagę, by były to kierunkowskazy motocyklowe od renomowanych producentów!

Ostatnią, ważną rzeczą jest właśnie producent. Warto zwracać uwagę, by kierunkowskaz nie pochodził z niewiadomego źródła. Pamiętajmy, że kupując kierunkowskazy od producenta, mamy pewność jakości. Czy kupować kierunkowskazy parami, czy jeden, który się np. zepsuje? Zaleca się jednak zakupić kierunkowskazy parami!